انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۱
plusresetminus
کمیته نحوه تسهیم و توزیع عوارض سبز موضوع ماده 27 قانون مالیات بر ارزش افزوده، 23 اسفند ماه با حضور «سید محمدرضا گلدانی» رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، برگزار شد.
در این نشست، علیرضا مزینانی به عنوان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به وضعیت آلاینده ها در تهران افزود: انتظار می رود از محل عوارض اخذ شده به کاهش آلایندگی و حفظ محیط زیست کمک شایانی صورت بگیرد.
وی یادآور شد: در استان تهران، پالایشگاه نفت تهران بیشترین سهم را در آلایندگی هوا دارد که چندین شهرستان را تحت شعاع آلودگی قرار می دهد.
وی شهرستان های قرچک، اسلامشهر، پاکدشت، تهران، رباط کریم، ری، بهارستان و شهر باقرشهر را متاثر از این کانون آلودگی دانست که شرایط دریافت عوارض آلایندگی را دارند.
در ادامه، الگوی تعیین شده برای بررسی میزان عوارض آلایندگی از جمله «جمعیت»، «اثر پذیری» و «فاصله از واحد آلاینده» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
گفتنی است، مطابق با ماده 27 قانون مالیات بر ارزش افزوده، کلیه واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی آلاینده که به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست، حدود مجاز و استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند، در صورتی که در مهلت زمانی که توسط سازمان مزبور برای آنها تعیین می شود، نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام ننمایند، براساس معیارهایی نظیر شدت، مدت، نوع و مکان آلایندگی، مشمول پرداخت «عوارض سبز» می شوند.
 
 
https://thmporg.ir/vdcc.pqea2bq4ila82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما