انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
علاءالدین ازوجی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، 27 دیماه در کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند حضور یافت و از طرح های عمرانی این شهرستان نیز بازدید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند، سید احمد رسولی نژاد، نماینده مردم شریف شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، ازوجی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران،رضا طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند، حشمت الله سلیمانی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، معصومه بازرگانی کیا دبیر کمیته برنامه ریزی، بخشداران، شهرداران، و روسای ادارات شهرستان دماوند حضور داشتند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در این جلسه اظهار داشت: پروژه کمربندی جنوبی دماوند نیاز به اعتبارات کلان دارد و حتما باید در مصوبات سفر رئیس جمهور قرار گیرد.
وی افزود: پروژه‌های شبکه آب و فاضلاب نیز مورد حمایت دولت می‌باشد و امید است در مسیر مصوبات سفر دولت به شهرستان‌ها این مهم در دماوند نیز دیده شود.
وی تصریح کرد: راه‌اندازی ایستگاه هواشناسی برای رودهن تا سال آینده حتما لحاظ خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و بودجه استان تهران بیان داشت: دولت کمک به شهرداری‌ها را طبق قانون حذف کرده است و اگر این موضوع برای شهرستان‌ها اجرایی و ادامه یابد به مشکل برمی‌خوریم، اما برای شهرستان‌های کوچک باید لحاظ شود.


ضرورت تصمیم‌گیری قاطع برای بلاتکلیفی پروژه مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران و هتلداری دماوند
حشمت اله سلیمانی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه‌ریزی و بودجه استان تهران در این نشست در مورد بلاتکلیفی پروژه مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران و هتلداری دماوند گفت: علیرغم مکان‌یابی نادرست پروژه به پیشرفت ۹۰ درصدی رسید و اکنون بدون آب و برق و گاز است.
این مقام مسئول ادامه داد: به نظر می‌رسد سازمان فنی و حرفه‌ای نیازی به این مرکز ندارد زیرا از آن زمان تا کنون حداقل ۷ مدیرکل فنی و حرفه‌ای عوض شده و هیچکدام همتی برای اتمام این پروژه‌ نداشته‌اند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: بایستی سمت و سوی این پروژه به سوی یک دستگاه دیگر سوق داده و نوع کاربری این فضا عوض شود. نیاز است یک جلسه سه جانبه با حضور فرمانداری، دستگاه و سازمان برگزار شود تا تصمیمی قاطع در باره این پروژه اتخاذ و تعیین تکلیف شود.


کلنگ زنی پروژه تعریض محور آبسرد - کیلان - ایوانکی در دهه فجر
سیداحمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: برای محور آبسرد - کیلان ایوانکی در سال گذشته ۲۳.۵ میلیارد تومان اعتبار گذاشته شد اما متاسفانه پیمانکاری مربوطه، همکاری لازم را نداشت، با این حال امید است در اواخر دهه فجر شروع عملیات این محور پرخطر کلنگ زنی شود.
نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس بیان داشت: پروژه‌های احداث تاسیسات فاضلاب شهرهای دماوند و فیروزکوه امسال برای اولین بار ردیف ملی گرفته است؛ در خردادماه در سازمان برنامه و بودجه ماده ۲۳ تصویب شد و ردیف بودجه در نظر گرفته شد که البته برای هر کدام از این شهرستان‌ها ۲۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته شده است.
وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه ۵۱۰ میلیارد تومان برای دماوند و حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای فیروزکوه برآورد کرده است و برای شروع کار ۲۰ میلیارد تومان تخصیص داده است.
رسولی نژاد خاطرنشان کرد: هرچند این اعتبار چندان قابل توجه نیست اما عمده بودجه مربوط به بحث ماده ۵۶ است که به زودی نشستی در این زمینه برگزار خواهد شد. احداث تاسیسات فاضلاب در شهرها که در بودجه امسال به تصویب رسیده است بهترین حالت را دماوند و فیروزکوه دارد زیرا برای این دو شهرستان ۵۰ درصد از منابع دولتی و ۵۰ درصد از سایر منابع دیده شده است اما در شهرهای دیگر کشور ۸۰ درصد سایر منابع و ۲۰ درصد منابع دولتی را تشکیل می‌دهند.


پروژه نیمه کاره مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران دماوند در صورت بلاتکلیفی برای طرح دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد
رضا طاهرخانی، فرماندار شهرستان دماوند نیز در این نشست گفت: پروژه مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران که سال‌هاست به بهره‌برداری نرسیده است باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شده و امسال به نتیجه برسد.
وی اظهار داشت: تا ۱۰ روز آینده باید وضعیت پروژه مشخص و بصورت کتبی به فرمانداری اعلام شود تا ما نسبت به اعلام و پیگیری‌های مدیرکل فنی و حرفه‌ای از سازمان برنامه و بودجه تصمیم گیری کنیم.
گفتنی است در این نشست میزان بودجه اختصاص یافته برای تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان، تعیین تکلیف پروژه ساختمان هتل‌داری و فنی و حرفه ای خواهران در شهر دماوند، اختصاص بودجه تکمیلی برای پروژه های خیر ساز، اختصاص بودجه برای ساخت ساختمان اداری بخشداری مرکزی، تخصیص بودجه برای ساخت و تکمیل کلانتری مسکن مهر دماوند، مشا و مسکن مهر مهرآباد، تخصیص بودجه برای ساخت سایت اداری در بخش رودهن،ساخت فضاهای سبز، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و درمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
پس از این نشست، از تصفیه خانه فاضلاب مهرآباد، سوله مدیریت بحران، سالن چند منظوره و ورزشی آبسرد و همچنین مسکن مهر مهرآباد بازدید به عمل آمد.
https://thmporg.ir/vdci.uaqct1a5ybc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما