انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
نشست بررسی و استفاده از ظرفیت پارک‌های فناوری با هدف بهره مندی از تخصص نخبگان در توسعه استان تهران، 19 مهرماه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، دکتر «علاءالدین ازوجی» رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در جمع مسئولان پارک‌های فناوری استان تهران گفت: بر اساس ماده (34) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1401 کل کشور، شورای برنامه‌ریزی استان مکلف شده که حداقل 10 درصد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای را به طرح های دانش بنیان، مولّد و منجر به رشد اقتصادی در سطح استان و شهرستان ها اختصاص دهد که این امر برای تحقق شعار سال منظور شده است.
وی افزود: اقتصاد دانش بنیان به توسعه همه جانبه استان تهران کمک شایانی می کند و در این میان دانشگاه ها و پارک های فناوری، نقش مهمی دارند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به اینکه حوزه اقتصاد باید از رویکرد سنتی جدا شود، تاکید کرد: «نوآوری»، ظرفیت اقتصادی استان را افزایش می دهد و مشاغل متنوعی ایجاد و کسب و کار را به سمت دانش‌بنیان هدایت می کند.
وی یادآو شد: محدودیت آب و انرژی و پیدایش معضلات اجتماعی، ترافیک، حمل و نقل و... مردم شریف استان تهران را آزار می دهد و ضروری است تا این معضلات با مشارکت نخبگان در بستر دانش بینان محقق شود.
«ازوجی» با بیان اینکه معضلات شهرستان های تابعه استان بیش از مرکز است، یادآور شد: نخبگان، دانشگاه ها و پارک های فناوری، برنامه های خود را در راستای کاهش معضلات استان تهران و توسعه کسب و کار دانش بنیان ارائه دهند تا پس از بررسی، منابع لازم برای اجرا اختصاص یابد.
«حشمت الله سلیمانی» معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نیز در سخنانی اظهار داشت: ظرفیت نخبگان و پارک های فناوری به حدی است که می توان در حوزه های زیر بنایی نظیر تولید تجهیزات کشاورزی و آبیاری نوین، تولید مصالح نوین در صنعت ساخت و ساز و بسیاری از امور که به صرفه جویی و استفاده بهینه از امکانات کمک می کند، بهره برد.
وی از تمامی جوانان نخبه دانشگاهی و فعالان پارک های فناوری خواست تا به صورت هدفمند و با توجه به نیازهای استان تهران گام بردارند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران نیز آماده هرگونه همکاری در چارچوب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1401 کل کشور خواهد بود.
در ابتدای نشست، مسئولان پارک فناوری دانشگاه های استان تهران نیز خواهان تقویت و شکل دهی نواحی پارک های فناوری، لزوم نوآوری کسب و کارهای خُرد و استفاده از ظرفیت شهرک های صنعتی در حوزه دانش بنیان شدند.
https://thmporg.ir/vdch.qn-t23nizftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما