انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت استان تهران عنوان کرد

استان تهران نیازمند سند جامع آب

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از تدوین سند جامع استان به‌منظور تامین پایدار آب در آینده نزدیک خبر داد.
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، شهرام عدالتی در جلسه با تعدادی از فرمانداران شهرستان‌های استان تهران پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر کمبود و لزوم تامین آب در شهرستان‌ها گفت :«به‌منظور تامین آب مورد نیاز در شهرستان‌ها تدوین سند جامع آب را در دستور کار داریم چراکه بیش از این نمی‌توانیم از منابع زیرزمینی بهره‌کشی داشته باشیم».
وی با بیان اینکه حفر چاه‌های جدید در شهرستان‌ها اقدامی منطقی و عقلایی نیست و آسیب‌های بی‌شماری به آینده کشور وارد می‌کند، ادامه داد :«بحران فرونشست زمین در استان تهران زنگ خطر را برای چنین اقدامی به صدا درآورده است و به‌منظور تامین آب نمی‌توانیم اجازه حفر چاه جدید را بدهیم».
مسعود شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نیز در این جلسه با تائید سخنان عدالتی تاکیدکرد :«با ابلاغ سند آمایش استان تهران تمامی اقدامات ما در حوزه استان باید منطبق بر سند باشد و سند نیز اجازه برداشت بیشتر آب از سفره‌های آب زیرزمینی را نمی‌دهد و حفر چاه جدید اقدامی است که در افق 10 ساله یا کمتر، کشور را دچار بحران‌های بسیار عظیم خواهد کرد».
وی با بیان اینکه احداث مخزن آب پیشنهادی قابل تامل است،ادامه داد :«احداث مخزن آب و بهره‌مندی از پساب‌ها اقداماتی است که می‌تواند بدون آسیب رساندن به محیط زیست استان راهکاری برای تامین آب باشد».
 
https://thmporg.ir/vdcb.fbsurhbsziupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما