انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از کاهش ۳۰ درصدی میزان ولادت در بازه زمانی پنجساله از سال ۹۴ تا ۹۹ خبر داد.
عکس تزئینی است.
عکس تزئینی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مسعود افشین با اعلام این خبر گفت :«طبق آمار ثبت احوال در سال 1399 تعداد 142959 ولادت در استان ثبت شده است یعنی هر ساعت 16 تولد داشتیم».
وی افزود :«سن مادران در 58 درصد ولادت‌ها در سال گذشته در استان تهران بالای 30 سال بوده که نتیجه بالارفتن سن ازدواج و تاخیر در فرزندآوری است».
افشین با اشاره به میزان فوتی‌ها در سال گذشته ادامه داد :«میزان فوتی‌ها در سال 99 به‌طور میانگین هر ساعت 9 فوتی بوده که به‌طور کلی متاسفانه در سال گذشته  80 هزار و 650 نفر از هموطنانمان را از دست داده‌ایم».
وی خاطرنشان‌کرد :«از این میزان فوتی 57 درصد مردان و 43 درصد زنان بوده‌اند و بیشترین گروه سنی فوت‌شدگان مربوط به افراد بالای 65 سال است».
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در ادامه در خصوص رشد طبیعی جمعیت طی  سال‌های 95 تا 99 نیز گفت :«رشد طبیعی جمعیت از 1.11در سال 95 به 0.45 در سال 99 رسیده است که این کاهش رشد طبیعی جمعیت زنگ خطری برای سالمندی استان تهران در سال‌های آینده است».
 
 
 
 
https://thmporg.ir/vdcg.q9nrak9ntpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما