انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت مطرح کرد

لزوم اجرای اثربخش ارزیابی عملکرد با مشارکت رابطین دستگاه‌های اجرایی

اسامی دستگاه‌هایی که تا ۲۵ اسفند ماه در خصوص ارسال گزارش‌ شاخص‌های برنامه تحول اداری اقدام نکنند، در جلسه شورای اداری مطرح می‌شود
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از مطالعه دقیق شیوه‌نامه‌ها، رعایت چارچوب در ارائه عملکرد بر مبنای واقعیات و رعایت زمان‌بندی اعلام شده به عنوان اقدامات مهم در فرایند ارزیابی عملکرد نام برد.
لزوم اجرای اثربخش ارزیابی عملکرد با مشارکت رابطین دستگاه‌های اجرایی
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، علی شیرین در وبینار آموزشی و توجیهی رابطین ارزیابی عملکرد سال 99 دستگاه‌های اجرایی گفت:«یکی از مهمترین محورهای نظام اداری ما که در مبانی نظری دینی نیز بدان تاکید شده ارزیابی عملکرد است و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب باید عملکرد دولت به مردم گزارش شود چرا که این امر امید را به جامعه تزریق می‌کند».
وی با اشاره به اینکه بسیاری از دغدغه‌های مردم در رابطه با عملکرد دستگاه‌های اجرایی با ارزیابی ما رابطه مستقیم دارد، افزود:«در مواد 81 تا 83 قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مفاد قانونی به صراحت در این زمینه اعلام شده است و طبق ماده 83 باید فراتر از بحث‌های ارزیابی گام برداریم و در شاخص‌های ارزیابی با سایر کشورها در سطح ملی و بین‌المللی عملکرد دولت را به تصویر کشیم».
شیرین با اشاره به دشواری راه طی شده در زمان کرونا و از دست دادن یکی از همکاران رابط ارزیابی عملکرد،افزود:«رابطین ارزیابی عملکرد نقش کلیدی در موفقیت دستگاه‌های اجرایی در فرآیند ارزیابی دارند و این نقش اثرگذار رابطین باید مورد توجه مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد».
وی با تاکید بر قلمرو جمعیتی وسیع استان تهران ادامه داد:«16 درصد جمعیت کشور در استان تهران در پهنه هشت صدم درصدی ساکن‌اند و جامعه خدمت گیرندگان ما گسترده و
فشرده است».
شیرین با اشاره به اینکه  202 دستگاه اجرایی در قلمرو استان تهران فعال‌اند، خاطرنشان‌ کرد:«این حجم از کار ارزیابی عملکرد با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی امکان‌پذیر است و در خصوص کل فرآیند ارزیابی عملکرد چندین اقدام باید در استان تهران انجام شود».
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ادامه داد:«در فرایند تدوین و اجرای ارزیابی عملکرد، رابطین دستگاه‌های اجرایی ابتدا با دستگاه ملی و سپس سازمان اداری و استخدامی باید مشارکت فعال داشته باشند و پس از آن نتایج خودارزیابی برای ارزیابی دستگاه‌های استانی به سازمان مدیریت و برنامه‌‎ریزی استان تهران منعکس می‌شود».
شیرین از مطالعه دقیق شیوه‌نامه‌ها، رعایت چارچوب در ارائه عملکرد بر مبنای واقعیات و رعایت زمان‌بندی اعلام شده به عنوان اقدامات مهم در فرایند ارزیابی عملکرد نام برد و خواستار مستندسازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی بر اساس واقعیات شد و ابراز امیدواری کرد رابطین از ارائه اطلاعات خلاف واقع پرهیز کنند.
شیرین با اشاره به تاکید استاندار در خصوص ارسال گزارش‌ شاخص‌های برنامه تحول اداری تا 25 اسفند ماه خاطرنشان ‌کرد:«اسامی دستگاه‌هایی که در زمان تعیین شده نسبت به ارائه گزارش اقدام نکنند در جلسه شورای اداری مطرح می‌شود».
وی همچنین از رابطین ارزیابی خواست در خصوص ارسال پرسشنامه فضای اداری و ثبت اطلاعات در سامانه پاکنا و ارسال اطلاعات نیروی انسانی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که برخی دستگاه‌های اجرایی تاکنون درباره آن اقدام نکرده‌اند، پیگیری لازم را داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از رابطین دعوت کرد در اقدامات مطالعاتی در خصوص آسیب‌شناسی حوزه توسعه منابع انسانی و ساختار نیز مشارکت کنند.
گفتنی است، سمیه محرابی، زهرا نوروزی و فاطمه قاسمی کارشناسان معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت در این وبینار به ارائه اطلاعاتی در خصوص فرآیند ارزیابی، شاخص‌ها و همچنین بستر نرم‌افزاری (سامانه جامع مدیریت عملکرد) بر اساس شیوه‌نامه‌های سازمان اداری و استخدامی پرداختند. 
 
 
 
 
 
https://thmporg.ir/vdci.vawct1arrbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما