انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۱
plusresetminus
علاالدین ازوجی رئیس جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، برنامه‌محوری و نتیجه‌محوری را از رویکردهای جدید دولت دانست.
تاکید رئیس جدید سازمان مدیریت تهران بر برنامه‌محوری
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، علاالدین ازوجی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در مراسم تودیع و معارفه با بیان این مطلب گفت: «کشور ما از لحاظ قرارگیری در منطقه جنوب غرب آسیا دارای اهمیت بین‌المللی است و به تبع آن استان تهران با جمعیت حدود 14 میلیونی که جمعیتی معادل 13 کشور در این منطقه است نیز دارای جایگاه ویژه‌ای در کشور و جامعه بین‌المللی است».
وی ادامه داد: «استان‌های کشور از مناظر مختلف کارکردهای خاصی دارند اما استان تهران کارکردی چندوجهی دارد و با توجه به مباحث انباشت سرمایه و موقعیت اداری و سیاسی، جایگاه این استان بسیار متنوع و البته حائز اهمیت است».
ازوجی با اشاره به اینکه در استان تهران مشکلاتی در حوزه مسکن، مهاجرت، منابع آب، فرونشت زمین، آسیب‌های اجتماعی و... دیده می‌شود، افزود: «لازم است مشکلات استان ابتدا آسیب‌شناسی و سپس با نگاه علمی برای رفع آن تلاش شود و برنامه‌ای تحول‌نگر در این استان در دستور کار قرار گیرد».
وی با بیان اینکه طبق اطلاعات لایحه بودجه، حدود 47 درصد مالیات در استان تهران وصول می‌شود، ادامه داد: «با این میزان درآمد مالیاتی لازم است منابع مالی بودجه استان تهران با این ارقام متناسب شود تا استان تهران در چارچوب عمرانی و خدمات عمومی پیشروتر شود».
ازوجی با تاکید بر اینکه برنامه‌محوری و نتیجه‌محوری رویکرد جدید دولت است، بیان‌کرد: «با همکاری دیگر نهادها و دستگاه‌های همکار در این راستا گام برمی‌داریم و از نقش اثرگذار بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری مردمی در این حوزه نیز غافل نخواهیم بود».
وی با اشاره به لایحه بودجه سال آینده خاطرنشان‌کرد: «در این لایحه، راهبری تحقق رشد 8 درصدی استان تهران را برعهده داریم و با نگاه به دولت و مشارکت بخش خصوصی عمل خواهیم کرد و در حوزه طرح‌های تملک دارایی نیز 19 طرح تعریف شده برای استان را مدنظر داریم تا در سال 1403 به بهره‌برداری برسد و همچنین اجرای طرح‌های بهره‌وری و نظارت بر مصارف بند (ز) تبصره 8 برنامه بودجه نیز مورد تاکید قرار دارد».
 
 
 
 
https://thmporg.ir/vdcj.8eifuqeotsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما