انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت :«منابع ابلاغی دولت در استان تهران پاسخگوی همه نیازهای شهرستان‌ها نیست و باید در کمیته‌های برنامه‌ریزی اصل اولویت‌بندی پروژه‌ها در نظر گرفته شود».
شفیعی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان پیشوا بر اولویت‌بندی پروژه‌ها تاکید کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مسعود شفیعی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان پیشوا بیان کرد :«جلسات شورای برنامه‌ریزی فارغ از بودجه و اعتبار، برای رصد و راهبری فعالیت‌ها تشکیل می‌شود و کمیته برنامه‌ریزی نیز متناظر با آن در سطح شهرستان عمل می‌کند».
وی گفت :«همکاران در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موظفند به فراخور موضوعات، در جلسات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها شرکت کرده و تصمیمات مقتضی را برای توسعه مناطق اتخاذ کنند».
شفیعی افزود :«امسال ظرفیتی در قانون بودجه در بند (ز) تبصره ۸ ایجاد شده و این‌ اختیار را در خصوص درصدی از اعتبارات ارزش‌افزوده می‌دهد که متفاوت از سال‌های قبل به‌طور مستقیم در شورای برنامه‌ریزی تصمیم‌گیری شده و تخصیص داده شود».
شفیعی اظهار داشت :«به غیر از پیش‌بینی اعتبارات تملک دارایی، برخی پروژه‌های شهرستان در قالب پروژه‌های دستگاه‌های استانی پیش‌بینی شده که لازم است، پیگیری شود».
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به لزوم توجه به پیشرفت و توسعه شهرستان پیشوا گفت :«با تعیین سه پروژه‌ اولویت‌دار پیشوا و معرفی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل صددرصدی آنها تامین و تخصیص داده می‌شود».
کشاورزی و دامپروری پیشران‌های توسعه پیشوا
فرماندار پیشوا نیز در این جلسه اظهار داشت :«با توجه به پیشران‌های اقتصادی شهرستان در حوزه‌های کشاورزی و دامپروری، توجه به این ظرفیت‌ها می‌تواند منطقه را تقویت و توسعه بخشد».
حسین عباسی افزود :«با گذشت ۱۰ سال از مستقل شدن پیشوا، این شهرستان نیازمند اصلاح ساختار ادارات است که با توجه به انتظارات و مطالبات مردم و همچنین افزایش مهاجرت‌ و جمعیت، ضروری است این ساختار به‌روزرسانی و امکانات و منابع انسانی مورد نیاز دستگاه‌ها تامین شود».
وی گفت :«طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ با روند رو به‌ رشدی در بحث اعتبارات و تخصیص آن روبرو بودیم ولی در حوزه جذب اعتبارات نیازمند اهتمام و پیگیری جدی دستگاه‌های اجرایی هستیم».
فرماندار پیشوا تصریح کرد :«پروژه‌های روستایی، حوزه راه، ورزش از جمله راه دسترسی، انشعابات و روشنایی استادیوم ورزشی، بیمارستان، احداث مجتمع فرهنگی هنری، مطالعات و احداث پایگاه میراث فرهنگی‌ قلعه ایرج، احداث سایت اداری و ساختمان اداری فرمانداری از جمله پروژه‌های مهم شهرستان است و پیگیری‌های زیادی در این راستا صورت گرفته است».
 
 
 
 
 
https://thmporg.ir/vdca.0nmk49nmu5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما