انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۱
plusresetminus
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، راه‌اندازی پلتفرم آمایش و برنامه‌ریزی در استان تهران را بستری برای تصمیم‌سازی دقیق و شفاف در استان تهران دانست.
پلتفرم آمایش و برنامه‌ریزی بستری برای تصمیم‌سازی در استان تهران
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مسعود شفیعی با بیان این مطلب گفت :«سکو یا پلتفرم آمایش و برنامه‌ریزی استان تهران نیاز امروز مدیران و مسئولان استانی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در خصوص برنامه‌ریزی و توسعه در استان تهران است».
وی افزود :«در حوزه توسعه و برنامه‌ریزی در استان تهران، مهم‌ترین نهاد تصمیم‌گیرنده شورای برنامه‌ریزی و توسعه است و در کارگروه آمایش، محیط زیست و زیربنایی این شورا تصمیمات مهمی گرفته می‌شود که متاسفانه به سبب نبود پلتفرم جامع در خصوص طرح آمایش استان تهران برخی مغایرت‌ها با سند به چشم می‌خورد که اگر چنین پلتفرمی راه‌اندازی و همچون محوری همه تصمیمات بر طبق آن گرفته شود، دیگر شاهد مغایرت‌ها نخواهیم بود».
شفیعی ادامه داد :«فقدان پلتفرمی مبتنی بر اطلاعات مکانی در کنار مطالعات آمایش موجب عدم هماهنگی بین دستگاه‌های متولی شده و این امر جای نگرانی دارد».
وی افزود :«اضافه شدن منوی مخاطرات طبیعی به این پلتفرم که شامل برنامه‌ها، اسناد، دستورالعمل‌ها و نقشه‌های موقعیت مکانی است علاوه بر تکمیل این پلتفرم، دید جامع‌تری به مسئولان و مدیران استان می‌دهد تا بهترین نتایج از جلسات گرفته شود».
شفیعی با بیان اینکه لازم است این پلتفرم در چند فاز و براساس شرح خدمات جامع راه‌اندازی شود و همچنین قابلیت اتصال به دیگر پلتفرم‌ها را دارا باشد،تاکیدکرد :«ایجاد دسترسی عمومی برای هموطنان در خصوص این پلتفرم و جاری‌شدن رویکرد دانایی عمومی در خصوص اتفاقات درون شهر علاوه بر آگاه شدن هموطنان موجبات حمایت آنان را نیز فراهم می‌کند».
 
 
https://thmporg.ir/vdch.mnmt23nmzftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما