انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران به ظرفیتی جدید در قانون بودجه سال ۱۴۰۰اشاره کرد که مشوقی برای صادرکنندگان محصولات کشاورزی از طریق حمل ونقل هوایی است.
مشوقی جدید برای صادرکنندگان هوایی محصولات کشاورزی
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران،مسعود شفیعی در این جلسه گفت:«در خصوص مجتمع‌های صنفی تدوین موافقت‌نامه  متبادله منوط به بررسی آن با رهیافت‌های آمایش است و در این جلسه یکی از این درخواست‌ها مطرح شد اما نیاز است نتایج در خصوص تصمیمات گذشته در این مورد احصا شود تا تصمیمات جدید اتخاذ کنیم».
وی در خصوص احکام و تبصره‌های بودجه 1400ادامه داد:«در این بودجه برای نخستین بار در بند (م) تبصره یک یارانه‌ای  برای حمل و نقل هوایی در نظر گرفته شده است».
شفیعی افزود:«دراین بند به صادرات محصولات کشاورزی از طریق هوایی یارانه‌ای تعلق می‌گیرد تا مشوقی برای این امر باشد و در این خصوص به ادارات جهاد کشاورزی استان و صنعت، معدن وتجارت استان تکلیف شد تا پیگیر این موضوع باشند».
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در این جلسه گفت:«ظرفیتی در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده تا برای کشاورزانی که از خشکسالی و سیلاب آسیب دیده‌اند بخشودگی وام‌ها در نظر گرفته شود».
وی اظهار داشت:«علاوه بر ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مختلف جهت سنجش میزان تحقق مصوبات مربوطه،‌ موضوع دیگری که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت احداث مجتمع‌های صنفی در برخی شهرستان‌های استان تهران که ظرفیت‌های لازم را در اراضی غیر زراعی دارند».
استاندار افزود:«برخی از شهرستان‌ها اراضی دارند که قابل استفاده زراعی نیست که مقرر شد برای تغییر کاربری آنها جهاد کشاورزی نظر خود را اعلام کند».
وی در ادامه در مورد روند تزریق واکسن در استان تهران افزود:«از ۶۰۲ هزار واکسنی که در اختیار استان تهران قرار گرفته تاکنون ۴۰۷ دوز یعنی معادل ۷۲.۵ درصد تزریق شده و در این مسیر همکاری خوبی میان دستگاه‌های مختلف شکل گرفته که برای مکان‌های تزریق واکسن دستگاه‌های مختلف اقدام کرده‌اند و در حال حاضر افراد ۷۵ سال‌ به بالا می‌توانند در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند که به آنها اطلاع‌رسانی لازم داده خواهد شد».
 
 
https://thmporg.ir/vdcf.0dtiw6djmgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما