انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
رئیس امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور:

استان تهران به الگویی برای سایر استان ها تبدیل شود

نشست بررسی مسائل و‌ موضوعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، ۲۶ بهمن ماه جاری با حضور «رامین میرزایی» رئیس امور استان‌ها و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور، «محمدرضا همایی« و «حسین غلامرضا نژاد»، معاونین امور استان ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، «رامین میرزایی» در این نشست گفت: از آنجاییکه سازمان مدیریت استان تهران در پایتخت قرار دارد و با موضوعات ویژه و مهمی روبروست، باید به الگویی برای سایر استان ها تبدیل شود تا دیگر استان ها از تجربیات و مشورت مدیران و کارشناسان این سازمان بهره مند شوند.
وی افزود: بررسی مسایل و‌ مشکلات استان ها، همواره مورد تاکید رییس و مسولان سازمان برنامه و بودجه کشور بوده و بازدیدهای استانی به منظور تقویت آنها به عنوان رکن اصلی برنامه ریزی و بودجه ریزی کشور به صورت مستمر ادامه خواهد یافت؛ چراکه حضور میدانی، تصمیم گیری را آسان و نظارت را دقیق تر خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه مسولیت و وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استانها، دشوار و در عین حال مهم و کلیدی است یادآور شد: ساختار سازمانی استان ها نباید یکسان باشد، زیرا شرایط آنها با هم متفاوت است و در عین حال باید برخی استان ها تقویت شوند.
رئیس امور استان‌ها و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه اجرای ضوابط و رعایت دستورالعملها باید همواره مد نظر قرار گیرد، افزود: در فرایند اجرای امور، طوری تسهیل ایجاد شود که مشکلات مردم و دستگاه های اجرایی، سریع تر برطرف گردد.
وی با اشاره به اهمیت آموزش مستمر در بدنه کارشناسی یادآور شد:  چرخش نخبگان و نیروها، موجب افزایش انگیزه و ارتقای شغلی شده و تجارب نیز به سهولت در بدنه ساختار اداری منتقل وکارشناسان نیز از تمامی وظایف و ماموریت ها سازمانی آشنا می شوند.
«رامین میرزایی» با قدردانی از مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به سبب ایجاد بستری برای نسل جدید کارشناسی که با مسولیت پذیری و انگیزه بالایی برای خدمت به مردم تلاش می کنند، افزود: اکنون نیازمند ایجاد فضایی در بدنه اداری کشور هستیم که همزمان با بازنشستگی مدیران و کارشناسان توانمند، بتوانیم مسیر پیشرفت و توسعه را سریعتر طی کنیم.
رئیس امور استان‌ها و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور، همچنین بر اجرای بخش های مختلف سند آمایش استان ها تاکید کرد و افزود: موضوع آمایش سرزمین همواره در دستور جلسات شورای برنامه ریزی استان ها قرار گیرد تا از اهداف توسعه کشور فاصله نگیریم.
«علاءالدین ازوجی» رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران نیز در ابتدای این دیدار اظهار داشت: استان تهران در منطقه و خاورمیانه از نظر سیاسی و جغرافیایی و با جمعیتی بالغ بر ۱۶ میلیون نفر، دارای موقعیت ویژه ای است.
وی افزود: استان تهران، قابلیت ها و امکانات خاصی دارد که این ویژگی ها به صورت خدمات به سایر استان ها ارائه شده و یا ساکنان استان های دیگر برای دریافت خدمات به تهران مراجعه می کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران یادآور شد: علیرغم ایجاد سامانه های مختلف برای انجام امور و تسهیل در کار مردم، اما با توجه به ساختار و وظایف تفویض شده، ترکیب نیروی انسانی مناسبی در این سازمان وجود ندارد و این نقیصه را با آموزش های تخصصی و انتقال تجربه، جبران کرده ایم.
وی گفت: با وجود کمبودها، از ابتدای دولت سیزدهم سعی شده که برنامه ها را طوری پیش ببریم که استان های دیگر از تجربه استان تهران استفاده کنند و برخی اقدامات از جمله ایجاد سامانه های اطلاعاتی و کاربردی به الگویی برای سایر استان ها تبدیل شود.
در ابتدای این نشست، معاونین و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به ارائه گزارش عملکرد، پیشنهادات و موضوعات مربوطه پرداختند و خواستار توجه ویژه به استان تهران بر اساس اهمیت و سطح بالای خدمت رسانی به مردم شدند.
در پایان، رئیس امور استان‌ها و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور از تمامی بخش های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  تهران بازدید کرد و با مدیران و کارشناسان به گفت و گو پرداخت.
 
https://thmporg.ir/vdca.mnik49nyy5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما