کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

قابلیت ویژه گردشگری فیروزکوه برای چهار فصل سال

27 مرداد 1401 ساعت 13:21

فیروزکوه یکی از ۵ شهرستان کشور است که قابلیت گردشگری در ۴ فصل را دارد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استان تهران ؛ رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: فیروزکوه به لحاظ گردشگری از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردارست که امکان فراهم کردن تفریحات تابستانه و زمستانه را دارد.
پتانسیل بالای گردشگری تمام فصول سال در فیروزکوه
علاالدین ازوجی در نشست بررسی مشکلات مناطق گردشگری فیروزکوه که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ افزود: باید برنامه جامع و مدونی برای مناطق گردشگری این شهرستان تدوین کرد و و از سرمایه گذاران این بخش حمایت کرد.
وی گفت: بسیاری از شهر‌های کشور در فصول خاصی از سال امکان پذیرش گردشگر را دارند، اما فیروزکوه با تابستان خنک و زمستان زیبایی که دارد همیشه برای گردشگران و طبیعت دوستان جذاب است.
بخشدار مرکزی شهرستان هم از نبود حداقل امکانات در مناطق گردشگری ۴۸ روستای این بخش انتقاد کرد و خواستار برنامه ریزی مدون و بلند مدت برای رفع این کمبود‌ها شد.
محمد صادق رحماندوست گفت: اجرای طرح‌های گردشگری در روستا‌های بخش مرکزی با توجه با قابلیت بالای این مناطق می‌تواند به جذب درامد و افزایش سطح رفاه روستاییان هم منجر شود.
گفتنی است: بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران فیروزکوه تمام مناطق گردشگری این شهرستان از ۵ تا ۳۱ مردادماه تعطیل است و از ورود گردشگران به مناطق جلوگیری می‌شود.


کد مطلب: 6211

آدرس مطلب :
https://www.thmporg.ir/news/6211/قابلیت-ویژه-گردشگری-فیروزکوه-چهار-فصل-سال

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران
  https://www.thmporg.ir