plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نگاه یکسان بودجه‌ای به همه کلانشهرهای کشور را با وجود تفاوت‌های بنیادین هزینه‌ای به دور از اصل عدالت‎‌محوری دانست.
عکس تزیینی است
عکس تزیینی است
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مسعود شفیعی در حاشیه برگزاری وبینار قانون بودجه سال 1400 در جمع همکاران معاونت هماهنگی برنامه و بودجه با بیان اینکه قانون بودجه سال 1400؛ نقشه راه کشور در سال‌جاری است،گفت:«شناخت ظرفیت‌های قانونی در برهه کنونی در حوزه برنامه‌ریزی و توسعه بسیار حائز اهمیت است».
وی افزود:«با نگاه به ظرفیت‌های قانونی باید در پی عادلانه‌ترکردن اعتبارات استانی استان تهران نسبت به دیگر مناطق کشور باشیم».
شفیعی با اشاره به اینکه متاسفانه مولفه‌های اثرگذار در بخش‌های هزینه‌ای، ابلاغی و تخصیصی در تمامی کلان‌شهرهای
کشور یکسان دیده شده است، ادامه داد:«نگاه یکسان به همه کلان‌شهرهای کشور و قرار دادن برخی ردیف‌های اعتباری و بودجه‌ای یکسان برای این کلان‌شهرها عدالت محور نیست».
وی با بیان اینکه متوسط هزینه‌های خانوار در شهر تهران بسیار بیشتر از برخی کلانشهرهاست،گفت:«متاسفانه در نگاه پرداختی برای کارمندان شاغل در دستگاه‌های شهر تهران و کلانشهرها این اقتضائات مورد توجه قرار نمی‌گیرد».
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ادامه داد:«به مرور زمان باید تغییراتی در این نگاه ایجاد شود و نگاه منطقی‌تر و عادلانه‌تر به این موضوعات شکل گیرد».
شفیعی در پایان خطاب به همکاران معاونت هماهنگی برنامه و بودجه خواستار ارائه نقطه‌نظرات و پیشنهادات آنان در خصوص ضوابط اجرایی قانون بودجه شد و گفت:«مشارکت فعال همکاران در این حوزه می‌تواند زمینه‌ساز اجرای دقیق و بدون نقص قانون بودجه شود».
 
 
http://thmporg.ir/vdch.znmt23nxqftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کیفیت محتوای ارائه شده در پرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیازمند بازنگری در محتوا
نسبتا مناسب
مناسب
از محتوای ارائه شده راضیم
بسیارعالی و مفید