plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
در راستای صیانت از حقوق شهروندان و مهیا شدن بستری برای مشارکت مردم در اجرای فرآیندهای سازمانی، نخستین جلسه هم‌اندیشی برای تدوین راهبرد مشارکت در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران برپا شد.
برپایی نخستین جلسه هم اندیشی تدوین راهبرد مشارکت در سازمان مدیریت
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، در ابتدای این جلسه شهلا حسنی کارشناس حوزه ریاست گزارشی از بسترهای موجود در سازمان برای مشارکت مردم ارائه داد و سپس هریک از مدیران و معاونان سازمان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در این زمینه پرداختند.
مسعود شفیعی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نیز با اشاره به اینکه فرآیند مشارکت زمان‌بر و سیال است، گفت:«شاید اکنون برای فرآیندی در سازمان امکان مشارکت نباشد اما سال آینده این امکان به وجود بیاید و بحث مهم در این زمینه تعهد ما به اصل مشارکت‌پذیری در فرآیندهای سازمان است».
وی با بیان اینکه به اصل مشارکت در سازمان معتقدم، افزود:«کلیات این موضوع در برنامه سالانه باید مشخص شود و ابتدای سال برنامه‌ها روی سایت سازمان بارگذاری شود تا امکان دریافت نقطه‌نظرات شهروندان محقق شود».
شفیعی با اشاره به اینکه ذی‌نفعان و متخصصان و به معنای عام کلمه مردم باید از وظایف معاونت‌های سازمان آگاه شوند، ادامه داد:«مردم نباید برای دستیابی
به شرح وظایف معاونت‌ها در سازمان سردرگم شوند و برنامه‌های کمیته‌ها وکارگروه‌ها باید مشخص باشد».
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه تصمیماتی که پایه کارشناسی دارد به منظور بهره‌مندی از نظرات مردم زودتر در سایت اطلاع رسانی شود،گفت:«احترام به افکار عمومی و بازگشایی فرصتی برای اعلام نظر مردم گامی موثر در بهره‌مندی از خرد جمعی و مشورت پذیری در فرآیندهای سازمان است».
وی خواستار تعاملی شدن فضای پایگاه‌های اطلاع رسانی سازمان شد و ادامه داد:«با دریافت بازخوردها از طرف ذی‌نفعان می‌توان گام‌های بلندی در راستای پویایی سازمان برداشت».
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به اینکه از جایگاه همکاران در راستای تصمیم‌سازی درسازمان نباید غافل شد، افزود:«بیان دیدگاه‌های همکاران به معنای تخریب سلسله مراتب سازمانی نیست بلکه زمینه‌ساز مشورت و همفکری بیشتر است».
وی درخصوص تنظیم بیانیه مشارکت‌پذیری نیز گفت:« از تجربیات سایر سازمان‌ها در این زمینه بهره‌مند شویم و در اجرای نسخه خاص برای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، بیانیه خاص درون و بیرون سازمانی هر معاونت با رویکردها، موضوعات و نحوه مشارکت تدوین شود».
 
 
http://thmporg.ir/vdcb.0bsurhb8wiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما