کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افشین عنوان کرد

کاهش نرخ بیکاری استان تهران در پاییز 99

22 دی 1399 ساعت 14:44

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از کاهش نرخ بیکاری در پاییز سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مسعود افشین با اعلام این خبر گفت: بررسي روند تغييرات نرخ بيكاري و نرخ مشارکت اقتصادی استان تهران در پاییز سال جاری بیانگر کاهش هر دو شاخص نسبت به  پاییز سال گذشته است، طوری که نرخ بيكاري به میزان 6/2 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی به میزان 4/2 درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه بر اساس آخرین نتایج منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت  15 ساله و بیشتر استان تهران در  پاییز سال جاری برابر 8/6 درصد برآورد شده است، اظهارداشت: با اطمینان 95 درصد می‌توان اعلام کرد در پاییز سال جاری بین 6/5  تا 0/8 درصد از جمعيت فعال (شاغل و بيكار) استان تهران بيكار بوده‌اند که نشان دهنده کاهش شاخص نرخ بيكاري استان نسبت به فصل مشابه در سال گذشته  به میزان 6/2 درصد است.
افشین ادامه داد: نرخ بیکاری جمعیت 15 ساله و بیشتر در پاییز سال جاری  برای کل کشور 4/9 درصد بوده است و در پاییز سال جاری کمترین نرخ بیکاری در استان‌های خراسان رضوی و ایلام با 1/5 درصد و بیشترین نرخ بیکاری در استان آذربایجان غربی با 5/15 درصد گزارش شده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: در پاییز سال جاری به ميزان 3/39 درصد جمعيت ١٥ ساله و بيش‌تر استان تهران از نظر اقتصادي فعال بوده‌اند، يعني در گروه شاغلان يا بيكاران قرار گرفته‌اند و بررسي تغييرات نرخ مشاركت اقتصادي حاكي از آن است كه اين نرخ  در استان تهران نسبت به فصل مشابه در سال گذشته (پاییز 98) به میزان 4/2 درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به اینکه نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت 15 ساله و بیشتر در پاییز سال جاری  برای کل کشور 4/41 درصد برآورد شده است، افزود: بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان هرمزگان با 5/50 درصد و کمترین آن در استان سیستان و بلوچستان با 9/32 درصد گزارش شده است.
 


کد مطلب: 5126

آدرس مطلب :
http://thmporg.ir/news/5126/کاهش-نرخ-بیکاری-استان-تهران-پاییز-99

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران
  http://thmporg.ir