کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

مدیران شهرستان ها با برنامه محوری، چشم انداز روشنی برای خدمت و توسعه ترسیم کنند

21 ارديبهشت 1401 ساعت 13:40

علاءالدین ازوجی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ۲۱ اردیبهشت در کمیته برنامه ریزی شهرستان قرچک گفت: دستگاه ها در اقدامات خود باید به آمایش سرزمین و سند توسعه شهرستان توجه داشته باشند تا تداخل برنامه ای صورت نگیرد.وی افزود: موضوع تامین آب، جلوگیری از فرو نشست زمین و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله مشکلات مشترک شهرستان های استان تهران بوده که در این خصوص برنامه ریزی لازم انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه باید چشم انداز و دورنمای روشنی برای شهرستان ها با ایجاد نگاه برنامه ای صورت گیرد، یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه نیز موظف است با تامین اعتبار لازم، بستر خدمت رسانی بهینه به مردم را ایجاد کند.
وی تکمیل پروژه های فرهنگی، درمانی، آموزشی و حمل و نقل را از اولویت های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برشمرد و یادآوری کرد: برای ایجاد سایت اداری شهرستان قرچک، مطالعه لازم انجام و به عنوان الگو برای سایر شهرستان ها اقدام شود.
حشمت الله سلیمانی معاون برنامه و بودجه سازمان یادشده اظهار داشت: تخصیص اعتبار برای تکمیل  پروژه های نیمه تمام برای افتتاح تا پایان سال جاری از مهمترین اولویت هاست.
 وی افزود: مبلع قابل توجهی برای ۷۰  پروژه در سال گذشته تخصیص یافت که نشان دهنده توجه مجموعه استانی به هدایت منابع به سمت شهرستان های کم برخوردار است.
وی یادآور شد: اعتبارات لازم برای اجرای طرح جامع قرچک پس از مطالعه، تامین خواهد شد و دستگاه های خدمت رسان عمومی مورد توجه ویژه قرار می گیرند.
علیرضا فاتحی‌نژاد فرماندار شهرستان قرچک نیز گفت: به دلیل جدیدالاحداث بودن شهرستان و عدم استقرار سایت اداری، ساختمان ادارات قرچک استیجاری هستند که پیگیری این موضوع اولویت اول ماست.
وی گفت: به طور قابل توجهی کمبود فضا در حوزه فرهنگی، آموزشی، درمانی و‌ ورزشی در شهرستان احساس می شود و در راستای ارائه خدمات بهینه به مردم، تعمیر و تجهیز ادارات نیز ضروری است.
وی اظهار داشت: ایجاد تصفیه خانه و بهسازی شبکه آب و فاضلاب از دیگر موضوعات مهم شهرستان است.
در این نشست همچنین موضوعات و مشکلات میراث فرهنگی و‌گردشگری، توسعه کتابخانه ها، پزشکی قانونی، مسکن و شهرسازی، آب و فاضلاب شهری و روستایی، محیط زیست، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد، هلال احمر، فنی حرفه ای، ورزش و جوانان، شبکه برق و گاز رسانی، بهداشت و درمان، بهزیستی، حمل و نقل و کشاورزی مطرح شد.


کد مطلب: 6034

آدرس مطلب :
https://www.thmporg.ir/news/6034/مدیران-شهرستان-برنامه-محوری-چشم-انداز-روشنی-خدمت-توسعه-ترسیم-کنند

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران
  https://www.thmporg.ir