انتخاب زبان
plus
reset
minus
plus
minus
۰
plusresetminus
مسعود شفیعی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان فیروزکوه، این شهرستان را دورترین شهرستان استان تهران خطاب کرد و تاکید کرد که در متن توجهات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار دارد.
شفیعی: فیروزکوه علی‌رغم قرارگرفتن در حاشیه استان، در متن توجهات سازمان مدیریت قرار دارد
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مسعود شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان از حمایت‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در پروژه‌های این شهرستان خبر داد و گفت: «پروژه‌های آب روستایی، راه روستایی، طرح‌های مرتبط با حوزه کشاورزی، پروژه‌های بخش بهداشت و فرهنگ که حق مردم این منطقه است قطعاً مورد توجه است و با توجه ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در اولویت و حمایت قرار می‌گیرد» .

ویبا اشاره به تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در حوزه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش شهرستان افزود: «فیروزکوه یکی از شهرستان‌هایی است که بالاترین تخصیص‌های اعتبار را در بین شهرستان‌های تهران داشته است. همچنین باید ابلاغ و تخصیص اعتبارات جرایم راهنمایی و رانندگی در شهرستان‌ها و شهرها بر اساس وصول واقعی این جرایم در همان محدوده جغرافیایی باشد تا برای اصلاح زیرساخت‌های مربوط به معابر و علائم راهنمایی و رانندگی در سطح شهرها اثربخشی لازم را داشته باشد».

مسعود شفیعی در خصوص شاخص جمعیت گفت: «شاخصی به نام جمعیت مستقر در شهرستان و روستا وجود دارد لکن تعدادی از شهرستان‌ها  گردش‌پذیر هستند و این ویژگی را دارند که چند برابر جمعیت مستقر خودشان باید سرویس بدهند، این شهرستان با قدمت و ظرفیتی که دارد اعتبارات ارزش افزوده‌اش‌ به خاطر جمعیت اندک آن ناچیز است. در اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و اعتبارات متوازن و هر جایی که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران بتواند و این امکان وجود داشته باشد، این شهرستان را تقویت خواهد کرد».

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران شهرستان فیروزکوه را دورترین شهرستان استان خطاب کرد و تاکید کرد که علی‌رغم دوری مسافت، فیروزکوه در متن توجهات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قرار دارد و افزود: «تعدادی از شهرستان‌های ما گردشگر‌پذیر هستند که نباید بگذاریم گردشگرپذیری برای آنها تبدیل به تهدید شود؛ زیرا زیرساخت‌های زیست محیطی و شهری ‌آن‌ها با تردد انبوه مسافران، در حال از بین رفتن است که به شدت به این شهرستان‌ها آسیب می‌زند. زیرساخت شهرستان‌های پیرامونی استان تهران که از قضا در معرض عبور سیل فزاینده گردشگران و مسافران عبوری هستند به شدت ضعیف شده است».
https://thmporg.ir/vdcb.sbsurhb89iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما